Havuz Bakımı - Berke Havuz | Sauna - Havuz Yapımı Havuz Bakımı Sauna Buhar Odası İmalatı

Dursun TOSYOĞLU | Havuz Ustası
+90 535 718 55 16
İçeriğe git

Ana menü:

Havuz Bakımı

Hizmetlerimiz
Havuz Bakımı
YÜZME HAVUZLARININ YAZ SEZONUNA HAZIRLANMASI

Kış koruma tedbirleri alınarak kış sezonunu geçiren açık yüzme havuzlarının ilk baharda bakım ve temizliklerinin yapılarak yeni sezona hazırlanmaları gerekir.Yönetmelik uyarınca havuz sularının yılda bir kere tamamen değiştirilmeleri gerekir.İşte sezon başı bakım ve temizlik dönemi bu işlem için idealdir.Bu sayede hem havuz suyu değiştirilir,hem de havuz seramik ve derzlerinin kontrolu yapılarak ihtiyaç duyulan onarımlar yapılır.
Mevcut havuz suyunu kullanmak isteyenler ise fazla miktarda kimyasal kullanarak ve bunun sonucunda havuz suyunun kalitesini bozarak kirlenen suyu berraklaştırmak için zamana ihtiyaç vardır.
Havuzun sezon başı temizliği konusu için "Havuz bakım ve temizliği ile ilgili genel bilgiler " Bu arada havuz suyu tamamen boşaltıldığında havuz temizliği ve diğer işlemler için havuzu boş tutma süresini mümkün mertebe kısa tutunuz.Uzun süre boş kalan havuzlarda seramiklerde atmalar,sökülmeler başlayabilir.En geç bir hafta içinde tüm işlemleri tamamlayarak havuzunuzu su ile doldurunuz.
Bir önemli husus da,havuz temizliği esnasında derzlerin kontroludur.Eğer derzlerde boşalma,erime vs tesbit edildi ise dezleri tamir ettirmeniz gerekir.Normal şartlarda derzler uzun yıllar dayanır.Kısa sürede dökülen,açılan eriyen derzler size bazı sorunlarınız olduğunu hatırlatır.Yani geçen sezon havuz suyunuzun balansı ve kalitesi uygun değil,bu sezon dikkat edin demektir.
1.Havuz doldurma suyu olarak arıtılmış (kalsiyumu sıfırlanmış) su kullanıyorsak havuz suyu agresif yapıdadır.Agresif yapıda yani kalsiyuma aç olan su bu açığını kapatmak için derzlere saldırır.Havuz suyunun kalsiyum oranının 200-400ppm arası olması bu sorunu çözecektir.
2.Havuz suyu pH değeri 7 nin altında ise suyumuz asidik karakterde demektir ve aşındırıcıdır.
3.Havuz içindeki aydınlatmalardan yanmayan varsa bakımı yapılır yada değiştirilir.
4.Yukarıda bahsi geçen  tüm işlemler yapıldıktan sonra havuz doldurulur.
5.Doldurulan havuz suyu test kiti ile analizi yapılır.kimyasal kullanılarak,havuza doldurulan suyun kimyasal değeri yüzülebilir duruma getirilir.
6.Havuz bakımı tamamlanmış olur ve istenildiğinde yüzülebilir.
8.Havuz bakımı süresince sudaki kimyasal değeri PH-7.2&7.6-CL-değeri ise 1&1.5 ppm olmalıdır.

Dursun TOSYOĞLU | Havuz Ustası
www.Berkehavuz.com | +90 535 718 55 16 | info@berkehavuz.com
İçeriğe dön | Ana menüye dön